Kredytoskop - kredyty pod mikroskopem

Wiadomości


BZWBK wprowadził opłatę za konto24.pl

Email Drukuj PDF

Od 1.03.2012 BZWBK wprowadził opłatę miesięczną za prowadzenie konta ROR konto24.pl w przypadku gdy wpływy miesięczne nie są mniejsze od 1000zł. Opłata to 7zł miesięcznie.

Dodatkowo BZWBK pobiera 50gr za przelew i 20gr za potwierdzenie transakcji smsem. Przy aktualnych warunkach porównując do innych kont Internetowych, oferta BZWBK wypada słabo.

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 19:31
 

Alior ogranicza CashBack

Email Drukuj PDF

Aliorbank od kwietnia ogranicza CashBack dla kart kredytowych

http://www.aliorbank.pl/resources/res/repozytorium_dokumentow/klienci_indywidualni/regulaminy/zasady_premiowania_cashback_nowy.pdf

"4. CashBack, o którym mowa w par. 4 nie jest naliczany od Transakcji w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code) równy 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne oraz w punktach posiadających MCC równy 8999 określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC."

Kod MCC przypisany jest do sprzedawcy, MCC 8999 ma między innymi Allegro przez PayU, czyli szybkie płatności na allegro nie będą już powodowały zwrotu.

Jak poznać jaki kod ma dany sprzedawca? Alior dodał na wyciągu z karty kredytowej pole MCC  przy opisie transakcji. Z obserwacji wynika, że kod jest stały dla danego sprzedawcy (np. poprzez PayPal można trafić na 8999 ale częściej jest inny).

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2012 19:33
 Czym kierujesz się przy wyborze kredytu?